Turystyczna Sieć Współpracy – klaster „SUWALSZCZYZNA-MAZURY”
Pobierz Flash Player aby wyświetlić baner.
Twórczość Ludowa
Rękodzieło i Tradycje
Przystanki Kulinarne
Jaćwingowie
Multimedia
Mazury

 
 


eAzymut
Strona Główna »  Jaćwingowie »  powitanie

powitanie

Witamy na stronach dawnej Krainy Jaćwingów: Suwalszczyzny i Mazur Garbatych

 
Suwalszczyzna - Mazury

- odkryj fascynującą krainę Jaćwingów!

    Suwalszczyznę i zlokalizowaną po sąsiedzku wschodnią część Mazur (zwanych często Mazurami Garbatymi) łączy wiele podobieństw, choć każda z nich ma inny charakter. Dawniej była to jedna kraina zamieszkiwana przez Jaćwingów, a do dzisiaj wspólną cechą mieszkańców tych ziem jest gościnność i życzliwy stosunek do przybysza. Żywa jest tu wciąż tradycja pogranicza, na którą składa się bogactwo różnych kultur i obyczajów - tworzące wraz z dziką przyrodą niepowtarzalny klimat regionu.

    Widoki morenowych wzgórz, pośród których leżą malownicze jeziora oraz meandrujące rzeki wcinające się we wzgórza głębokimi dolinami, są w stanie ucieszyć oko i duszę nawet najbardziej wybrednego turysty. Mało jest w Polsce takich miejsc, w których można jednocześnie korzystać z różnorodnych form aktywnego wypoczynku, cieszyć się spokojem, obcować z przyrodą i zgłębiać tajemnice historii podczas przemierzania miejsc związanych z przeszłością tych terenów.

    Nasze krainy atrakcyjne są o każdej porze roku. Wiosną, latem i jesienią miłośnicy: wędkowania, żeglowania, pływania kajakiem, jazdy konno, rowerem, czy też wędrówek pieszych - będą jednakowo zadowoleni, znajdując tu mnóstwo możliwości oddawania się swoim pasjom. Natomiast zimą, kiedy śnieg utrzymuje się znacznie dłużej niż w innych rejonach Polski, funkcjonują tu nowoczesne wyciągi z trasami zjazdowymi dla nart i snowboardów, a pozostałe tereny nadają się idealnie do wypraw na nartach biegowych.

Zapraszając na Suwalszczyznę i Mazury, chcemy podzielić się z gośćmi tym, co mamy najcenniejsze: urodą wolnej jeszcze przestrzeni i nastrojową ciszą, urokiem ostępów puszczańskich, czystymi wodami jezior i rzek, smakowitą kuchnią, ciekawą tradycją twórczości rękodzielniczej, a także bogactwem atrakcji kulturalnych.

Aby pomóc naszym gościom lepiej poznać uroki Suwalszczyzny i Mazur proponujemy kilka pomysłów na ciekawe wyprawy z „Paszportem wędrowca” przez dawną Krainę Jaćwingów. Żywimy nadzieję, że informacje zawarte w prospektach: „Miejsca odwiedzenia warte”, „Przystanki kulinarne”, „Rękodzieło i tradycje”, „Dzikie Mazury” - pozwolą każdemu ułożyć indywidualny plan atrakcyjnych wędrówek, a katalog pamiątek regionalnych pozwoli na zabranie ze sobą „odrobiny wspomnień”. Zaś po powrocie do domu zapraszamy jeszcze raz do przeżycia rodzinnej przygody w Krainie Jaćwingów, odkrywając tajniki gry internetowej na portalu.

  

Turystyczna Sieć Współpracy „Suwalszczyzna-Mazury” zapewni Ci wygodę i komfort wypoczynku. Na przystankach kulinarnych przypomnisz prawdziwe smaki dzieciństwa, a kreatywni mieszkańcy tych ziem swoją twórczością opowiedzą o tradycjach i odkryją tajemnice ukryte w dzikiej naturze odwiedzanych miejsc.

   Zapraszamy do obejrzenia filmów o Krainie Jaćwingów, przeżycia rodzinnej przygody, odkrywając tajniki gry internetowej na portalu www.krainajacwingow.pl i zaplanowania przyjazdu do nas przy pomocy planera www.planer.turystyka.pl.

 
 

Suwałki, Augustów, Sejny, Ełk, Gołdap i Olecko współpracują na rzecz rozwoju turystyki i wspólnej promocji w ramach projektu: Rozwój potencjału Turystycznej Sieci Współpracy „Klaster Suwalszczyzna-Mazury” w partnerstwie z sektorami kreatywnymi.

 

Do zobaczenia… 

 

  Strony internetowe ONAVI